Wspaniała dieta

Wielu ludzi nie stosuje wystarczająco zbilansowanej diety, by zapewnić wszystkie potrzebne witaminy, co doprowadziło do boomu branży środków wielowitaminowych. Środki wielowitaminowe są dostępne w wielu różnych postaciach, w tym tabletek, kapsułek żelowych, a nawet płynów. Niepodważalnie oczywistą korzyścią płynącą z przyjmowania tego typu preparatów jest wygoda. O ileż wygodniej jest zażyć jedną dawkę suplementu wielowitaminowego, który zawiera wszystkie potrzebne witaminy, w porównaniu z połykaniem wielu różnych preparatów.

Witamina D jest jedyną witaminą, która nie jest zdobywana ze spożywanych pokarmów. Witamina D jest pozyskiwana przez skórę wystawioną na promienie Słońca. Także pewne produkty spożywcze dostarczają witaminę D. Można również tą witaminę suplementować.

Ponieważ gotowanie usuwa dużo składników odżywczych oraz witamin z jedzenia, nieuchronnie zaczynasz karmić swoje ciało tym, czego potrzebuje, jak rezygnujesz z gotowania jedzenia i zaczynasz spożywać żywność surową.

https://inflancka.waw.pl/2021/11/10/prawidlowa-dieta/

Spożywanie surowego jedzenia przyspiesza metabolizm. Trawienie surowej żywności wymaga trochę więcej energii, ale ze względu na korzyści warto wybrać chociaż częściowo surową dietę.

Witamina A pełni mnóstwo funkcji w organizmie, w tym utrzymywanie zdrowych oczu, wspieranie wzrostu komórek, a również wspomaganie układu odpornościowego. Witamina A jest nie tylko wchłaniana bezpośrednio, ale jest również generowana przez organizm poprzez przekształcenie beta-karotenu.